BÁCS-KISKUN MEGYEI KATONA JÓZSEF KÖNYVTÁR
6000 Kecskemét, Piaristák tere 8.
+36 76 500 550
Katona József Könyvtár
Füzi László legújabb, Németh Lászlóról szóló kötetének és a Forrás márciusi lapszámának bemutatója
A Füzi László hetvenedik születésnapjára megjelenő kötetben a szerző újonnan írt, főképpen Németh László sajkodi korszakával foglalkozó tanulmányai szerepelnek. Egy-egy területen mintegy kinagyítják a korábban írt Németh László-kötet elemzéseit, a tanulmányok történeti,
életrajzi kérdéseket is érintenek, ugyanakkor az érdeklődők az Irgalom című regény részletes elemzésével is találkozhatnak.
Köszöntőt mond:
Bán János Kecskemét Megyei Jogú Város alpolgármestere, Bujdosóné Dr. Dani Erzsébet könyvtárigazgató, Sebestyén Ilona, a Nap Kiadó igazgatója és Pál Sándor Attila, a Forrás szerkesztője.
A szerzővel Gróh Gáspár irodalomtörténész és Kriskó János kulturális szakújságíró beszélget.
A belépés ingyenes.
Támogató: MMA
Katona József Könyvtár
Meseország neve mára elválaszthatatlanná vált a Katona József Könyvtártól és a hírös várostól. Az elmúlt évtizedekben az udvari hírvivő üzenetére több ezer gyermek kelt útra, hogy bemutassa meséjét az érdeklődő közönségnek. A Kecskeméti Tavaszi Fesztivál keretében ezen a napon különböző korosztályok bevonásával elevenítjük fel gazdag néphagyományunk „Mesemorzsáit” irodalmi játékok formájában.
09.00-18.00
Kincsek a tarisznyámban
Játékok magyar népmesékkel – korhatár nélkül
10.00 és 11.00
A kismalac és a farkasok
Mesepárnás történet óvodás csoportoknak
Vezeti: Fazekasné Endre Éva gyermekkönyvtáros
Előzetes bejelentkezés: +36 76 500 567
11.00
Az Óperenciás tengeren túl
Mese és játék kisiskolásokkal
Vezeti: Hegyi-Füstös Eszter gyermekkönyvtáros
Előzetes bejelentkezés: +36 76 500 567
14.00
Mesemondók városi találkozója
Vendégünk: Zalka Csenge Virág író, mesemondó
A belépés ingyenes!
Katona József Könyvtár
Az előadás a Jókai 200 Emlékévhez kapcsolódva a városunkhoz oly sok szállal kötődő írófejedelem, Jókai Mór kecskeméti éveit idézi meg elsősorban a kor bemutatásával. Az előadó Jókai diákévein keresztül a reformkori Kecskemét kevésbé ismert történetét mutatja be átfogóbb, sokszínűbb képet rajzolva arról. A városszerte ismert történész, muzeológus Székelyné Kőrösi Ilona mutatja be a korszakot.
A belépés ingyenes!
Katona József Könyvtár
Előadó: Bősze Ádám zenetörténész;
Közreműködnek: LFZE Kodály Intézet hallgatói
Liszt Ferenc ízig-vérig világpolgár volt, akire több nemzet is saját komponistájaként hivatkozik. Magát magyarnak vallotta, így őt tekintjük az első világhírű magyar zeneszerzőnek, minden idők legnagyobb hatású zongoravirtuózának. A katolikus egyházhoz való szoros kötődése, ami
néhány kisebb egyházi rend felvételében is megmutatkozott, szülői példában gyökerezett. A konzervatív attitűd nem jelentette azt, hogy korának popsztárjaként ne hevertek volna lába előtt a nők és ne keveredett volna velük olykor botrányos kalandokba. A francia Marie d’Agoult-val Svájcba menekültek, miután a grófné teherbe esett a zeneszerzőtől. Második gyermekük, Cosima lett később Richard Wagner felesége. Liszt weimari működésére tehető viszonya Carolyne Sayn-Wittgenstein hercegnővel. Bár nászindulójukkal Liszt elkészült – ez lett később az Ünnepi hangok – , soha nem házasodtak össze. A zeneszerző életének kevésbé ismert szeletét, szerelmi életének művészetére gyakorolt hatását mutatja be előadásában Bősze Ádám, a tőle megszokott közvetlen, humoros stílusban.
A belépés ingyenes!
Katona József Könyvtár
Vendégünk: Vajda Violetta beszédfejlesztő
A kisiskolásoknak tartott foglalkozások alkalmával Vajda Violetta komplex módon kapcsolja az irodalmi témákhoz a vizuális, a zenei és a mozgásfejlesztést. Kortárs szerzők – többek között Lackfi János – verseinek feldolgozásával vonja be a beszédben akadályozott gyermekeket az interaktív játékokba. A játékos tanulás, a minőségi időtöltés a szókincsbővítés és a beszédfejlesztés mellett lehetőséget teremt az olvasás megszerettetésére és népszerűsítésére.
A belépés ingyenes!
Előzetes bejelentkezés: 76/500-562